da.coolreferat.com.ua страница 1
скачать файл

Автор: Спірке Олена Андріївна,


вчитель початкових класів,

Донецької загальноосвітньої школи № 97




Урок українського читання, 3 клас


Тема: „Дружні звірі” (українська народна казка).

Мета: поглибити уявлення дітей про народну казку як вид усної народної творчості, вчити визначати головну думку. Викликати зацікавленість та заохотити учнів до активного читання.

Розвивати вміння спілкуватися українською мовою, память, увагу, спостережливість. Активізувати словниковий запас учнів.

Виховувати любов та пошану до української культури.

Обладнання: підручник Українська мова (для шкіл з рос. мовою навчання) Хорошковська О., Охота Г. "Освіта", 2002, індивідуальні картки для читання, маски звірів, комп’ютер, інтерактивна дошка.

Тип уроку: комбінований.

Вид уроку: урок із використанням ІКТ.

Прийоми і форми роботи: “Передбачення”, вибір домашнього завдання, парна та групова форми роботи.

Використана література:


  • Савченко О.Я. Методика читання у початкових класах: Посіб. для вчителя. – К.: “Освіта”, 2007. – 334 с.

  • Сапун Г.М., Ткачов С.В., Ткачова Н.В. Читай лик. Посібник з читання для 1 класу. – Тернопіль: Підручники і посібники, 1997. – 64 с.

  • Сучасний урок у початковій школі. 33 уроки з використанням технології критичного мислення// Упор. Г.О.Ярош, Н.М.Седова. – Х.: Вид. гр. ”Основа”, 2005. – 240 с.

  • Куріпка В.І. Навчальні ігри на уроках читання. 1-4 класи. – Х.: Вид. гр. ”Основа”, 2008. – 160 с.

  • http://abetka.ukrlife.org/skoromov.html



План уроку







Етапи уроку

Час

І

Емоційна та змістовна підготовка дітей до опрацювання нової казки.

1 хв.

ІІ

Перевірка домашнього завдання.

7 хв.

ІІІ

Актуалізація опорних знань.

Мовна розминка. (Робота в парі).

Читання складів на карточках. “Біг по доріжці”

Читання “Пірамідок”(для збільшення кута зору)

Читання скоромовки.


5 хв.

ІV

Мотивація навчальної діяльності учнів.

(Робота в групі). Відгадування загадок.



5 хв.

V

Оголошення теми уроку.

1 хв.

VI

Передбачення змісту казки. (Робота в групах)

2 хв.

VІІ

Усвідомлення змісту.

Первинне ознайомлення із текстом казки комбінованим способом. Показ малюнків. (вчитель починає, а учні продовжують).

Словникова робота.

Фізкультхвилинка.

Мовчазне читання казки.

Робота над прислів’ям. (Робота в групі.)

Читання казки за особами. Вибіркове читання.


18 хв.

VIII

Підсумок уроку. Рефлексія.

Домашнє завдання. Завдання на вибір.



5 хв.



Хід уроку


1. Емоційна та змістовна підготовка дітей до опрацювання нової казки.

Девіз уроку: Казка – вигадка, та в ній щось повчальне зрозумій.

ІІ. Перевірка домашнього завдання.

Скласти своє закінчення казки і намалювати.



ІІІ. Актуалізація опорних знань.

  • Що таке казка?

  • Які бувають казки? (казки про тварин, чарівні казки та соціально-побутові).

  • Які ви знаєте казки про тварин?

  • Назвіть чарівні казки.

Мовна розминка.

Читання складів на карточках. “Біг по доріжці”







А

О

У

И

І

Е

КВ

КВА

КВО

КВУ

КВИ

КВІ

КВЕ

ТВ

ТВА

ТВО

ТВУ

ТВИ

ТВІ

ТВЕ

ДР

ДРА

ДРО

ДРУ

ДРИ

ДРІ

ДРЕ

ПТ

ПТА

ПТО

ПТУ

ПТИ

ПТІ

ПТЕ

СВ

СВА

СВО

СВУ

СВИ

СВІ

СВЕ

Читання “Пірамідок”(для збільшення кута зору)




друг

казка

лис

звір

друзі

казати

лиска

звірі

дружба

казочка

лисиця

звірята

дружити

розказати

лисенята

звіринець

Читання скоромовки.

Скоромовка

На узліссі довелося наполохать Лесі лося.

Лось - у ліс, а з лісу - лис.

Завдання в парі: прочитати один одному повільно, а потім швидше.

IV. Мотивація навчальної діяльності учнів. Робота в групі.

П


рочитати загадки і відгадати.

1.Замість носа — п’ятачок,

замість хвостика — крючок.

Вмить калюжу віднайде,

щ

е й сімейство приведе.

2.Першим прокидається,

з сонечком вітається.

Г


ен, аж на сусідні села

лине пісенька весела.

3.Ходить - бродить по двору

І лякає дітвору.

Загелкоче, зашумить,

Н


аче зараз полетить.

Розбігайтеся, малята,

Бо почне він вас щипати!

4.Клишоногий, волохатий,

влітку спритний та завзятий,

ну а взимку, лежебока,

у

барлозі гріє боки.

5


.До пухнастого хвоста

личить шубка їй руда.

Як рушає полювати,

не виходить зайчик з хати.

6.Вдалині посеред ночі

засвітились хижі очі.

Від його пісень у звірів

морозець біжить по шкірі.



  • Що ви можете сказати про цю тварину?

V. Оголошення теми уроку.

Сьогодні ми продовжуємо з вами знайомитися з усною народною творчістю. А саме з народною українською казкою. Казку цю придумав український народ.



VI. Передбачення змісту казки. (Робота в групах)

За словами відгадайте, яку казку будемо читати.

Віл, гусак, півень, свиня, лисиця, вовк, ведмідь.

VII. Усвідомлення змісту.

Первинне ознайомлення із текстом казки комбінованим способом. Показ малюнків. (вчитель починає, а учні продовжують).

- Чи співпало ваше передбачення?



  • Н

    азвіть головних героїв казки.

  • Чому казка називається “Дружні звірі”?

  • Як би ви назвали цю казку?

Словникова робота.

Піти світ за очі – вирушити в далеку дорогу.



  • Коли вживають цей вислів?

Повітка – сарайчик.

Шули – столбы.

Горище – чердак.

З розгону – с разбега.

Шматувати – розривати на шматки.

Мовчазне читання казки.


  • Я

    кими були тварини спочатку?

  • Що допомогло їм урятуватися від ворогів?

Фізкультхвилинка.

Робота над прислів’ям


Вірний друг – то найбільший скарб.

  • Як ви розумієте це прислів’я?

  • Чи підходить прислів’я до казки? Чому?

Читання казки за особами. Вибіркове читання.

VIII. Підсумок уроку. Рефлексія.

- Оцініть роботу своєї групи.



  • Яку казку ви сьогодні читали?

  • Чи вам сподобалась ця казка?

  • Чому вчить вас казка?

  • Що здалося вам на уроці складним?

  • Що здалося цікавим?

  • Пригадайте девіз нашого уроку. Як ви його зрозуміли?

Рефлексія

Закінчити урок, я б хотіла віршем


Існує книг багато на землі.

Вони цікаві, мудрі, гарні.

Та кожен з нас, дорослий чи малий,

Всяк казочку читати полюбляє.

Казка – це світ чарівний та незвичайний,

Казка – це диво, сповнене краси.

Поринь в казку, це ж бо так цікаво,

Це справді свято, радість для душі.

У казці звірі мову мову мають,

Дерева розмовляють, мов живі.

Добро і правда завжди зло долають,

Тому і люблять казку діти всі.



Домашнє завдання.

Прочитати підручник, с. 21-26. (Середній рівень)



Навчитися переказувати казку. (Достатній рівень)

Скласти загадки про звірів і намалювати відгадки. (Високий рівень).
скачать файл



Смотрите также:
„Дружні звірі” (українська народна казка)
71.21kb.
"Літні розваги". Спосіб умовного позначення речень. Робота з дитячою книгою. Українська народна казка "Котик і Півник"
251.32kb.
Закріплення звукового значення вивчених букв. Українська народна казка «Івасик – Телесик»
78.45kb.
Урок читання. (З клас) Тема. Прославлення героїзму в народних казках. Українська народна казка «Кирило Кожум'яка»
96.8kb.
Тема. Арабська народна казка Сіндбад – мореплавець. Утвердження жаги відкриття світу,мужності й людяності в казці Мета уроку
48.52kb.
Українська та російська народна керамічна іграшка рекомендаційний список літератури
33.67kb.
Тема. «Фарбований шакал». Індійська народна казка. Мета
47.48kb.
Тема: Китайська народна казка «Пензлик Маляна». Поетизація мистецтва й уславлення образу митця в казці. Мета
50.1kb.
Весна іде, красу несе!
55.97kb.
Рік, який розпочався це рік 91-ї річниці Злуки. Це час переосмислення нашої історії. Ми не раз звертатимемося до цієї теми
16.51kb.
Казка «колобок» На сцені декорації: українська хата, тин. З вікон­ця виглядають Дід І Баба в українському вбранні. На краю сцени — ведуча-оповідач. Ведуча
74.07kb.
Позакласний захід з інформатики
38.48kb.